Jeti Titan S/HS

Nowej generacji ploter wielkoformatowy Ploter UV Jeti Titan S/HS z płaskim stołem, łączący w sobie wyjątkową jakość i wydajność z atrakcyjną ceną.

Nowe modele ploterów wielkoformatowych z płaskim stołem – Titan S i HS – do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych łączą w sobie wyjątkową jakość i wydajność drukowania z atrakcyjną ceną. Solidne i trwałe mechanizmy, oraz głowice Ricoh Gen 5. W standardowej wersji Jeti Titan S oferuje jeden zestaw głowic drukujących z możliwością rozbudowy do dwóch – w tym wariancie staje się on modelem HS o dwukrotnie wyższej wydajności.

Na ich wysoką elastyczność wpływa dodatkowa opcja drukowania w trybie „z roli na rolę” – materiałów giętkich o maksymalnej szerokości 3,2 m. W tym wariancie oferują one taką samą, wysoką jakość i rozdzielczość jak przy podłożach sztywnych.

Wraz z oprogramowaniem workflow Asanti i dedykowanymi atramentami Anuvia, plotery Jeti Titan S i HS tworzą kompletne rozwiązanie skierowane na rynek produkcji wielkoformatowej, gdzie wymagana jest wysoka jakość i wydajność.

Dodatkowy zestaw głowic drukujących
Ploter Jeti Titan S (Speed) oferuje standardowo jeden zestaw głowic drukujących w sześciu kolorach wraz z bielą. Istnieje jednak możliwość rozbudowania go do dwóch, kiedy to ploter Titan S staje się wersją HS (High Speed). Plotery Jeti S i HS wykorzystują ostatniej generacji głowice Ricoh Gen 5 (z których każda zawiera 1280 dysz).

Wydajne drukowanie sześcioma kolorami wraz z dodatkową bielą
Zarówno ploter Jeti Titan S i HS umożliwiają druk sześcioma atramentami (CMYKLcLm). Dodatek jasnego cyjanu oraz jasnej magenty wygładzi przejścia tonalne. Więcej poziomów gradacji barw pozwoli Ci osiągnąć maksymalnie realistyczny efekt w postaci gładszej skóry czy subtelnych przejść. Zastosowanie jasnego cyjanu oraz magenty znacznie poprawi jakość druku sprawiając, że obrazy nabiorą realistycznego, podobnego do fotografii wyrazu. Dzięki zestawom 6 atramentów Anuvia od Agfa Graphics możliwa jest produkcja wysokowartościowych wydruków takich jak POP zachwycających wysoką jakością nawet z bliska. Tryb ten doskonale sprawdza się przy wydrukach przeznaczonych na rynek sztuki, mody czy rynek kosmetyczny.

W obydwu modelach dodatkowa biel może być wykorzystywana w różny sposób. Przy zadrukowywaniu materiałów sztywnych jako kolor kryjący, podkładowy bądź specjalny (w tym ostatnim przypadku w kilku wariantach: jako podłoże, powłoka wierzchnia lub element
wypełniający). Przy materiałach giętkich może pełnić wyłącznie rolę koloru podkładowego.

Niezawodny układ drukowania bielą
Drukowanie bielą za pomocą ploterów Jeti Titan S i HS jest niezawodne i nie obniża wydajności produkcji. Zasobnik białego atramentu wyposażono w mechanizm mieszający, zapewniający jego poprawną konsystencję i jakość.

Bezkompromisowa jakość obrazu
Plotery Jeti Titan S i HS, dzięki bardzo małej objętości kropli (7 pikolitrów), stawiają wydajność urządzeń Jeti Titan w nowym, lepszym świetle. Przy rozdzielczości 720 x 1200 dpi pozwalają reprodukować czteropunktowe teksty w pozytywie lub negatywie. Dzięki zaawansowanej technologii urządzenie idealnie wspomaga drukowanie obrazów w dużej rozdzielczości, o idealnej jakości nawet z bliska oraz podświetlanych. Dodatkowo plotery Jeti Titan S i HS świetnie sprawdzają się w wydrukach szerokoformatowych.

Solidna i trwała budowa
Dla maksymalnej wydajności i niezawodności plotery Jeti Titan S i HS posiadają solidną budowę z płaskim stołem 2 x 3 m. Urządzenia wyposażone są w najnowszej generacji głowice Ricoh Gen 5. Solidna stalowa rama urządzenia gwarantuje długoletnią, stabilną pracę.

Opcja FTR (Flat-to-Roll) dla jeszcze większej elastyczności
Opcja FTR („flat to roll”) umożliwia zadrukowanie materiałów giętkich do 3.2 m przy zachowaniu takiej samej rozdzielczości i jakości jak przy materiałach sztywnych bez utraty wydajności. Opcja FTR obsługuje role do 113 kg, co oznacza oszczędność i większą konkurencyjność.

Dedykowane atramenty
Urządzenia Jeti Titan S i HS idealnie współgrają z dedykowanymi, szybko-utwardzalnymi atramentami Anuvia, które zapewniają trwałość obrazu i są odporne na warunki zewnętrzne. Drukowane obrazy zachwycają precyzją i dynamiką barw.

Obydwa plotery umożliwiają druk na pełnej gamie materiałów giętkich oraz sztywnych.

Zaawansowana technologia na wyciągnięcie dłoni
Agfa Graphics zapewnia dostęp do najnowszej wiedzy R&D i współpracuje z najlepszymi organizacjami wspierającymi.

Zaawansowana elektronika
Nowa platforma elektroniczna, w którą wyposażony jest Jeti Titan S i HS stworzona została z myślą o przyszłości. Plotery zostały wyposażone w szereg cech podnoszących ich wydajność.

Niezawodne drukowanie antystatyczne
Elektrostatyka podłoży syntetycznych jest zwykle przyczyną problemów w drukowaniu UV. Powoduje ona takie niepożądane efekty nierównomierność nadruku, ubytki w obrazie, niewyraźny lub rozmazany obraz czy tekst itp. Wiele podłoży sztywnych podatnych jest na
gromadzenie ładunków elektrostatycznych, szczególnie przy niskiej wilgotności otoczenia. Dzięki ploterom Jeti Titan S i HS nie musi to być jednak zmartwieniem. Zainstalowany na karetce system antystatyczny przygotowuje podłoże tuż przed zadrukiem, neutralizując nagromadzone
ładunki.

Automatyczne dopasowanie wysokości karetki
Dopasowanie wysokości karetki do grubości podłoża jest potrzebnym lecz często czasochłonnym zabiegiem. Zignorowanie tej części procesu może prowadzić do zacięcia karetki lub uszkodzenia podłoża, natomiast zbytnie oddalenie karetki od podłoża niekorzystnie wpływa na jakość wydruku.
Rozwiązanie? – system automatycznego dopasowania wysokości karetki. Pomiar dokonywany jest za pomocą lasera znajdującego się w karetce.

Czujniki zderzeniowe
Czujniki bezpieczeństwa Jeti Titan S/HS zapobiegają kontaktowi głowic drukujących z podłożem. Pozwala to uniknąć ich uszkodzenia przy deformacji podłoża wrażliwego na temperaturę.

Czujnik błyskawicznie wykrywa jakiekolwiek przeszkody na drodze karetki – zapobiegając uszkodzeniom plotera. W przypadku jego aktywacji zostaje uruchomiona funkcja auto-recovery odprowadzająca karetkę i stół do pozycji wyjściowych tak, aby można było natychmiastowo powrócić do drukowania. Nieważne czy przeszkoda wystąpiła z winy operatora, czy w wyniku deformacji podłoża, Titan S/HS będzie nieustannie chroniony poprzez błyskawiczne zatrzymanie pracy.

Zaawansowany interfejs użytkownika (GUI)
Intuicyjny interfejs Agfa Graphics GUI w połączeniu z oprogramowaniem Asanti Render zapewniają najwyższą funkcjonalność całego systemu. System produkcyjny Asanti to wysoce efektywne rozwiązanie będące odpowiedzią na potrzeby producentów wielkoformatowych, które wspomaga ich w usprawnianiu i ułatwianiu procesu produkcyjnego począwszy od wprowadzenia danych do finalnego wydruku. Asanti zarządza procesami eliminując błędy i zapewniając pełną automatyzację.

Opcja nakładania primera
Trudne podłoża są często wyzwaniem drukowania atramentowego. Problemy dotyczą zwykle polipropylenu, PMMA/akrylu, polistyrenu, poliwęglanu itp. Posiadając opcję primera, operator może zdecydować czy będzie on nakładany na całej powierzchni, czy wybiórczo. Warstwa primera poprawia właściwość zwilżania podłoża przez atrament zwiększając jego energię powierzchniową.

Opcja lakierowania
Jeśli szukasz możliwości uatrakcyjnienia swoich druków, Titan S/HS z opcją lakierowania jest doskonałym wyborem. Lakierowanie wybiórcze dodaje dramatyzmu produktom wysokojakościowym takim jak prezentery POP, opakowania, druki dekoracyjne, grafika wystawiennicza itp. Specjalny lakier Agfa Graphics jest kompatybilny z większością typowych podłoży stosowanych w drukowaniu UV. Możliwe jest uzyskanie warstwy z połyskiem lub półmatowej.

Opcja lakierowania jest instalowana podczas produkcji urządzenia i nie może być dodana w późniejszym terminie.