Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najlepsze życzenia, spokoju, radości, serdecznych spotkań z najbliższymi, wiosennego słońca oraz samych sukcesów.

ADP Polska

RemaDays Warsaw 2024_ADP

Zapraszamy na targi RemaDays Warsaw 2024

Jak co roku serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Będzie to doskonała okazja do spotkań, zaprezentowania naszych produktów oraz NOWOŚCI.

NOWOŚĆ!!!
KALA ROXY 65 – automatyczna obcinarka XY do wydruków DTF.KALA ROXY 65
Dzięki nowej obcinarce zwiększysz swoją wydajność. Możesz zapomnieć o ręcznym wycinaniu wydruków DTF!
KALA ROXY65 idealnie odpowiada na rosnące wyzwania rynku DTF. Oszczędza czas przy cięciu rolek na arkusze.

– minimalny rozmiar cięcia 2 x 2 cm
– w standardzie 5 ostrzy odcinających w osi Y dostarczanych z maszyną
– maksymalna ilość ostrzy Y możliwa do zamontowania w module – 30 ostrzy
– maksymalna szerokość pracy – 65 cm
– idealna do cięcia folii DTF, poliestru, winylu, papieru i wielu innych.
– z przodu urządzenia znajduje się szuflada do zbierania pociętych arkuszy.

KALA ROXY 65 to wszechstronne rozwiązanie do wykańczania wydruków DTF!

Na targach zaprezentujemy także
Laminator Ginkolam do zabezpieczania wydruków ekosolwentowych, lateksowych, offsetowych i sitodrukowych.

– maksymalna grubość laminowanych materiałów 45 mm
– maksymalna szerokość robocza – 160 cm
– z wałkiem grzejnym do 60°C
– laminator posiada certyfikaty RoHS i CE

 

Ploter COBE HQ 9060UV LED >>

  obszar zadruku 90×60 cm
– czujnik pomiaru grubości materiału
– druk na szkle, ceramice, drewnie

System termotransferu DTF o szerokości zadruku 760mm – COBE DTF 760

  wyposażony w filtry antysmogowe
– wysokiej jakości nadruki mają żywe, nasycone kolory
– możliwość aplikacji na dowolny materiał tekstylny: koszulki, bluzy, torby itp

Na naszym stoisku nie może zabraknąć naszego flagowego produktu – wysokiej jakości laminatora Kala Mistral przeznaczonego dla najbardziej wymagających użytkowników pod względem wymagań jakości i wydajności. Laminator na zimno z górnym wałkiem grzejnym do max 60º C.
Prędkość laminowania od 0,3 mb/min do max 6,2 mb/min (płynna regulacja prędkości).
W standardzie automatyczna nawijarka na zalaminowane prace.

Zapraszamy! Czekamy na Was na stoisku F4.29, hala F

ploter lateksowy Ricoh Pro L5160e

WIĘCEJ KOLORU. WIĘKSZA PRODUKTYWNOŚĆ. WIĘCEJ MOŻLIWOŚCI. RICOH LATEX.

Najnowsza seria ploterów latexowych Ricoh Pro L5160e to perfekcyjne rozwiązanie pozwalające na poszerzenie oferty o druk na większości materiałach związanych z reklamą wizualną.

Dzięki swojej unikalnej konstrukcji, plotery te oferują możliwość drukowania na bardzo szerokiej gamie mediów, a poprzez zastosowanie głowic nowej generacji Ricoh MH5441, każdy wydruk to gwarancja najwyższej jakości.

Nowe plotery Ricoh serii L5160e wyposażone są w trzy przemysłowe głowice Ricoh MH5441 przesunięte względem siebie. MG5441 to kropla 5pl oraz praca w opatentowanej technologii „multidrop jetting”. Dzięki temu, maszyny mogą osiągać prędkości druku do 46,7m2 w kolorach CMYK, 24,9 m2/h w CMYK+W oraz 33,2 m2/h w CMYK+O+G. Jakość druku w tych prędkościach jest rewelacyjna: ciągłe i gładkie przejścia tonalne, bez bandingu, bez paskowania, widoczne i ostre są najmniejsze szczegóły, w tym bardzo małe czcionki. Wytrzymałość głowic (3 do 4 lat) sprawia, że koszty produkcji są drastycznie niższe w porównaniu z innymi, znanymi markami ploterów latexowych.

Ricoh L5160e standardowo wyposażony jest w kolory CMYK. Na życzenie użytkownika, maszyna może pracować w konfiguracji CMYK+W lub CMYK+ O+G (orange / green, pomarańczowy / zielony).

Druk z białym znacznie poszerza zakres możliwych do wykonania produkcji, a dodatkowe kolory – pomarańczowy i zielony sprawiają (O+G), że kolory są niezwykle nasycone i realistyczne. Gamut barwny z kolorami O+G osiągnął poziom do 93% całej kolorystyki Pantone®. To bardzo ważne, ponieważ z tymi kolorami producenci reklamy są w stanie wiernie odwzorować niemal wszystkie kolory specjalne, stosowane w logach różnych marek, co nie jest możliwe z kolorami CMYK LcLm.

Kolory są stabilne, nie zmieniają się w zależności od warunków otoczenia, drukowanego materiału lub temperatury druku. Dzięki temu, zawsze jest możliwość wykonania kolejnej produkcji czy dodruków w tych samych kolorach, bez poszukiwania korekt kolorystycznych.

Ponadto poprzez softwarowe sterowanie istnieje również możliwość nadania wydrukom różnego stopnia połyskliwości, co znacznie poszerza możliwości dopasowania się do potrzeb zleceniodawcy.

Temperatura pracy Ricoh L5160e wynosi 70°C. Materiał nie podnosi się na stole, nie faluje, możemy stosować wszystkie dostępne materiały do druku. Taka temperatura to również znacznie mniejsze zużycie bardzo drogiej ostatnio energii elektrycznej, a tym samym znacznie niższe koszty produkcji, w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku ploterami latexowymi.

Koszty produkcji
Ricoh L5160e gwarantuje jedne z najniższych na rynku kosztów produkcji w przeliczeniu na 1m2. Na te koszty ma wpływ szereg czynników, m.in niski pobór prądu, niska cena atramentu oryginalnego, brak
konieczności częstej wymiany elementów eksploatacyjnych. Na tak bardzo konkurencyjnym rynku jest to jeden z kluczowych czynników, który jest brany pod uwagę przy wyborze nowej maszyny.

Odporne atramenty do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych
W ploterach Ricoh L5160e stosowane są ekologiczne, wytrzymałe na zadrapania i warunki otoczenia atramenty latexowe, odpowiednie do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Atramenty te posiadają wszystkie atesty do zastosowań wewnętrznych. Kartridże z atramentem można wykorzystywać wielokrotnie, co zmniejsza ilość odpadów i związane z nimi koszty.

Pełna swoboda drukowania
Seria L5160e obsługuje bardzo szeroką gamę mediów – od folii, tekstyliów, winyli i papierów, po różne materiały wykorzystywane do POS/POP. Plotery te będą również doskonałym rozwiązaniem do szybkiego i niskonakładowego druku etykiet na żądanie, z zapewnieniem ich najwyższej jakości.

Czysto i bezpiecznie
Plotery Ricoh wydzielają bardzo niską ilość lotnych związków organicznych (VOC), co oznacza, że nie jest wymagana specjalna wentylacja miejsca pracy, przez co instalacja oraz użytkowanie są łatwiejsze
i bezpieczniejsze. Daje to również ogromną wygodę operatorowi urządzenia. Chroni jego zdrowie oraz sprawia, że praca z maszyną jest lekka i przyjemna.

ADP Polska jest autoryzowanym dystrybutorem maszyn Ricoh Latex.

Dariusz Świercz,
ADP Polska

 

Artykuł ukazał się na łamach wydania “OOH magazine”, które towarzyszyło wrześniowym targom Festiwal Marketingu 2023.
Artykuł jest dostępny:

https://oohmagazine.pl/2023/10/02/wiecej-mozliwosci-ricoh-latex/

oraz

https://pub.oohmagazine.pl/OOH/OOH165.pdf

ADP Polska nowym partnerem firmy Ricoh Polska

ADP Polska dołączyła do grona partnerów firmy Ricoh Polska oferujących rozwiązania produkcyjne. W ten sposób poszerzamy oferowane dotychczas rozwiązania w technologii ekosolwentowyej, solwentowej, UV i sublimacyjnej o przyjazną dla środowiska technologię lateksową. Współpraca dotyczy dystrybucji produkcyjnych ploterów serii Ricoh Pro L5100e.
“- Od dawna obserwowaliśmy rozwój technologii lateksowej. Pojawienie się rozwiązań Ricoh, które utrwalają druk stosunkowo niską temperaturą i wykorzystują trwałe głowice piezoelektryczne było sygnałem, że warto wprowadzić tę technologię do naszej oferty – tak wybór nowego dostawcy uzasadnił Dariusz Świercz, współwłaściciel ADP Polska”.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem
https://www.signs.pl/adp-polska-nowym-partnerem-ricoh-polska,400417,artykul.html

RemaDays Warsaw

Zapraszamy na RemaDays Warsaw 2023

Jak co roku serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na  Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaDays Warsaw. Będzie to doskonała okazja do spotkań oraz zaprezentowania naszych produktów.

Na targach pokażemy m.in.:
Ploter COBE HQ 9060UV LED >>

 • obszar zadruku 90×60 cm
 • czujnik pomiaru grubości materiału
 • druk na szkle, ceramice, drewnie

System termotransferu DTF o szerokości zadruku 760mm – COBE DTF 760

 • wyposażone w filtry antysmogowe
 • wysokiej jakości nadruki mają żywe, nasycone kolory
 • możliwość aplikacji na dowolny materiał tekstylny: koszulki, bluzy, torby itp

Na naszym stoisku nie może zabraknąć naszego flagowego produktu – wysokiej jakości laminatora Kala Mistral

Zapraszamy! Czekamy na Was na stoisku F4.27, hala F

 

marka COBE

COBE - grupa maszyn, którym można zaufać

COBE to grupa najwyższej jakości specjalistycznych maszyn do produkcji szeroko rozumianych oznakowań. Należą do niej systemy DTF, DTG, drukarki UV małe i wielkogabarytowe: do druku produkcyjnego na elementach cylindrycznych, drukarki UV płaskie, rolowe oraz hybrydowe, a także systemy do druku na tekstyliach.


Wśród systemów COBE DTF znajdują się systemy oparte na specjalnych tuszach wodnych i maszynach proszkująco-suszących oraz systemy oparte na tuszach UV.
Technologia COBE DTF oparta na specjalnych tuszach transferowych na bazie wody. System składa się z drukarki oraz urządzenia proszkująco-suszącego. Mamy tutaj dwa modele drukarek i maszyn proszkująco-suszących: szerokość 76 cm i 35 cm. Model szerszy dedykowany jest do dużych produkcji, model węższy natomiast przeznaczony jest do produkcji małych, gdzie nie potrzebna jest wydajność masowa. Drukarki mogą być wyposażone w szybkie głowice Epson i3200, gwarantujące najwyższą jakość druku lub głowice Epson XP600, wolniejsze od i3200 ale za to niemal 5 krotnie tańsze. Mamy też trzy modele urządzeń proszkująco-suszących.
Małe, o szerokości 30 cm bez pasa transmisyjnego oraz dwa modele maszyn dużych o szerokości 62 cm, mianowicie z pasem transmisyjnym i bez takiego pasa. Zaletą maszyny z pasem jest pełne wykorzystanie folii, od samego jej początku. W maszynach bez pasa, zadrukowana folia transferowa musi przejść przez całą maszynę, ponieważ elementem przesuwającym folię przez maszynę jest jej nawijarka. Filtr antysmogowy w standardzie blokuje przedostawanie się do otoczenia pyłu z proszku klejowego, co zapewnia stabilność pracy systemu oraz komfort dla operatora.

Technologia COBE DTF UV. To dość nowa technologia, jednak zyskująca coraz większe uznanie. Jej największą zaletą jest możliwość nałożenia wydrukowanej grafiki na dowolną powierzchnię, a w szczególności na jej dowolny kształt (powierzchnie wklęsłe, wypukłe, owalne, kanciaste, itp.). Do tego wydruk taki jest trwały, odporny na UV, zadrapania, zarysowania, inne uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki chemiczne. COBE DTF UV opiera się na drukarce UV z atramentem transferowym UV. Żądaną grafikę drukujemy na specjalnej folii transferowej, następnie folię tę laminujemy. Laminat służy jako folia transportowa. Odcinamy grafikę (naklejkę) i ręcznie naklejamy ją na dowolną powierzchnię. Na koniec odklejamy od naklejki laminat, który służy tutaj jako folia transportowa.

COBE 6090 DTG to profesjonalne, produkcyjne urządzenia do druku bezpośredniego na tkaninach bawełnianych, poliestrowych, etc (koszulki, chusty, inne). Wyposażone w dwie głowice w jednym przejściu drukują białym oraz kolorem. Po dołożeniu 3 głowicy, możliwość druku lakierem, dającym efekt połysku. Dwa stoły obok siebie do druku dodatkowo zwiększają wydajność pracy. Czas druku dwóch białych koszulek: 90 s, czas druku dwóch czarnych koszulek: 3 min.

Małe drukarki COBE HQ UV LED Modele 9060UV i 9090UV, nowa konstrukcja maszyn, elegancki, nowoczesny design, doskonała jakość druku. Szybsze od COBE 6090UV Led. W standardzie: czujnik pomiaru grub. materiału, dwa zderzaki antykolizyjne, lampa UV z każdej strony karetki, lampa do utrwalania lakieru, stół z podsystem oraz przystawka do druku na butelkach. Max. liczba głowic: 3. W jednym przejściu druk białym, kolorem oraz lakierem. Max. grub. mat: 200 mm w modelu 9060 i 500 mm w modelu 9090. 100% dokładność nakładania lakieru.

Technologia COBE UV do druku na kształtach cylindrycznych. W ofercie COBE znajduje się profesjonalna, przemysłowa drukarka UV, dedykowana tylko do druku na kształtach cylindrycznych (butelki, kubki, inne). Jest to urządzenie o szerokości pracy 235 cm, maksymalna średnica cylindra to 20 cm a maksymalna wydajność wynosi do 400 zadrukowanych przedmiotów na godzinę (kalkulacja dla tub dla szminek o średnicy 20 mm, długości 80 mm). Maksymalne wymiary elementu cylindrycznego to długość 235 cm i średnica 15 mm. Maszyna może być wyposażona w max. 9 głowic na kolor (CMYK) oraz dodatkowe głowice: biała i lakier.

Technologia COBE UV single Pass carton printer. To maszyny do przemysłowego druku UV w jednym pasie. Szerokość zadruku do 1290 mm, max. prędkość 30 m2/min, max. grubość materiału do 80 mm. Urządzenie dedykowane jest szczególnie dla rynku opakowaniowego.

Zawarty wyżej opis dotyczy wybranych technologii COBE, które z wielkim sukcesem mamy przyjemność wprowadzać na polski rynek.

Dariusz Świercz | ADP Polska

 

Artykuł ukazał się w wydaniu “OOH magazine”, który towarzyszył wrześniowym targom Festiwal Marketingu.
Artykuł jest dostępny pod linkiem
https://oohmagazine.pl/2022/09/27/cobe-grupa-maszyn-ktorym-mozna-zaufac/

oraz

https://pub.oohmagazine.pl/OOH/OOH163.pdf

 

Międzynarodowe targi Reklamy i Druku 2022

Zapraszamy na Festiwal Marketingu 2022 Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach Festiwalu Marketingu, które odbędą się w dniach 14-15 września 2022 r. w EXPO XXI w Warszawie.


W tym roku będziemy mieli przyjemność zaprezentować m.in.:

Systemy termotransferu DTF o szerokościach zadruku 300mm i 760mm – COBE DTF A3 oraz COBE DTF 760

 • wyposażone w filtry antysmogowe
 • wysokiej jakości nadruki mają żywe, nasycone kolory
 • możliwość aplikacji na dowolny materiał tekstylny: koszulki, bluzy, torby itp

COBE DTF A3 czytaj więcej>>

COBE DTF 760 czytaj więcej>>

Ploter COBE HQ 9060UV LED

 • obszar zadruku 90×60 cm
 • czujnik pomiaru grubości materiału
 • druk na szkle, ceramice, drewnie

czytaj więcej>>

Na naszym stoisku nie może zabraknąć naszego flagowego produktu – wysokiej jakości laminatora Kala Mistral 1650

czytaj więcej>>

Zapraszamy! Czekamy na Was na stoisku E2, hala 3. Do zobaczenia!

Kala_Mistral-1650-Dual-Feeding

Kala Mistral 1650 Dual Feeding - nowa odsłona laminatora

KALA po raz kolejny przedstawiła ciekawe modyfikacje laminatora wielkoformatowego Mistral1650. Maszyna oznaczona jako „Mistral 1650 Dual Feeding” była prezentowana w Polsce na targach RemaDays Warsaw 2022 w Nadarzynie.

Tym razem otrzymaliśmy maszynę z podwójnym systemem podawania materiału. Zarówno z przodu, jak i z tyłu urządzenia. Operator ma obecnie możliwość założenia 2 typów materiałów na maszynę. Możemy zatem założyć przykładowo dwa laminaty (matowy i błyszczący). Oszczędza to czas wymiany materiału na laminatorze, co przy dużej ilości prac, znacznie skraca czas obsługi. Podwójny układ podawania materiału z przodu maszyny, znacznie ułatwia proces encapsulacji, czyli laminowania dwustronnego materiałów podawanych „z roli”, w jednym przejściu.

Drugim ciekawym usprawnieniem zastosowanym w nowych laminatorach KALA, jest zdalne sterowanie maszyną za pomocą pilota. Jest to niezmiernie przydatna funkcja, szczególnie przy obsłudze maszyny przez jednego operatora. Będąc z tyłu maszyny możemy kontrolować włączanie, wyłączanie i prędkość laminowania, bez konieczności korzystania z pulpitu sterowania, znajdującego się na froncie laminatora.

Obsługa laminatorów KALA ma być prosta i jednocześnie jak najbardziej efektywna. Jak widzimy producent wprowadza udoskonalenia mające sprostać tym oczekiwaniom.

Zapraszamy do przeczytania artykułu, który dostępny jest na poniższej stronie

https://www.signs.pl/kala-mistral-1650-dual-feeding—nowa-odslona-laminatora,395723,artykul.html 

Zapraszamy na targi RemaDays Warsaw 2022

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!
Będzie to doskonała okazja do spotkań oraz zaprezentowania naszych NOWOŚCI!!
Na targach pokażemy m.in.:
Ploter COBE HQ 9060UV LED

 • obszar zadruku 90×60 cm
 • czujnik pomiaru grubości materiału
 • druk na szkle, ceramice, drewnie

czytaj więcej>>

Systemy termotransferu DTF o szerokościach zadruku 300mm i 760mm – COBE DTF A3 oraz COBE DTF 760

 • wyposażone w filtry antysmogowe
 • wysokiej jakości nadruki mają żywe, nasycone kolory
 • możliwość aplikacji na dowolny materiał tekstylny: koszulki, bluzy, torby itp

COBE DTF A3 czytaj więcej>>

COBE DTF 760 czytaj więcej>>

Na naszym stoisku nie może zabraknąć naszego flagowego produktu – wysokiej jakości laminatora Kala Mistral. W tym roku pokażemy udoskonalony model laminatora

Laminator Kala Mistral Dual Feeding

 • możliwość precyzyjnej encapsulacji materiałów z roli
 • możliwość założenia 2 różnych laminatów z tyłu laminatora bez konieczności marnowania czasu na zmianę folii do laminowania

Zapraszamy! Czekamy na Was na stoisku O23, hala F

__________________________________________________________________

Zapraszamy na Festiwal Marketingu i Druku 2021

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr I14 na tegorocznym Festiwalu Marketingu i Druku!
Na targach zaprezentujemy m.in:
COBE 6090-UV LED
Ploter o obszarze zadruku 63×93 cm
– Drukuje na materiałach twardych np. szkło, ceramika, drewno, płyty PCV, a także na materiałach elastycznych takich jak np.: folia, skóra, płótno, papier.
– Oprzyrządowanie dostosowane do wymagań klienta umożliwia drukowanie na nietypowych przedmiotach jak np. butelki, kubki. czytaj więcej>>

COBE 6090 DTG
Ploter do druku na koszulkach
– Drukuje bezpośrednio na tkaninach bawełnianych, poliestrowych (koszulki, chusty, torby).
– Uzyskany nadruk jest wodoodporny, odporny na ścieranie.  czytaj więcej>>

Kala Mistral 1650
Laminator na zimno z górnym wałkiem grzejnym do max 60°C
– Max szerokość laminowania: 1650mm
– Laminowanie bez zmarszczeń i przekoszeń
– Laminowanie bez strat materiału

czytaj więcej>>

Fayon FY-1600SE
Laminator pneumatyczny roll-to-roll, na zimno, ciepło i gorąco, z opcją grzania górnego wałka do 125°C
– Prędkość laminowania do 15 m/min, gwarantuje wysoką wydajność pracy
– Wałki laminujące z wytrzymałą powłoką silikonową, średnica wałka 130 mm
– Laminowanie materiału o grubości do 35mm
– Opcjonalna obcinarka do naddatków laminatu. Może pełnić funkcję trymera wzdłużnego.

Zapraszamy!

Hala I, stoisko I14

__________________________________________________________________

Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który ukazał się w najnowszym, majowym wydaniu “OOH magazine”.  W artykule prezentujemy nowość COBE – ploter UV LED o obszarze zadruku 63 x 93 cm

Zapraszamy do lektury

https://dostawcy.oohmagazine.pl/2021/05/26/cobe-uv6090-odpowiedz-na-potrzeby-zmieniajacego-sie-rynku-w-czasie-pandemii/ 

__________________________________________________________________

COBE 6090-UV LED

Ploter UV o obszarze zadruku 63×93 cm

⦁ max grubość zadrukowanych materiałów to 120 mm
max 3 głowice (1 x CMYK, 1 x biały, 1 x lakier). W jednym przejściu maszyna wykonuje gotowy produkt ze strukturą lakierową włącznie
trwały atrament – nie zdrapuje się z trudnych materiałów, nawet bez nakładania primera.
stół z podsysem w standardzie
zaawansowane tryby druku
kolor + biały + kolor – możliwość druku na podłożach przeźroczystych jak szkło, akryl i folie dla uzyskania unikalnego efektu.

biały+ kolor + lakier – biały atrament użyty jako podkładu pozwala uzyskać efekt niestandardowej, unikalnej tekstury. Lakier daje podobny efekt co użycie laminatu z dobrym efektem połysku, ale jest znacznie tańszy.

oprzyrządowanie dostosowane do wymagań klienta – odpowiednie akcesoria umożliwiają drukowanie na nietypowych przedmiotach jak np. butelki, kubki, długopisy, pudełka
⦁ zastosowanie – możliwość druku na materiałach twardych takich jak np. szkło, ceramika, deski drewniane, panele metalowe, panele akrylowe, pleksi, tektura, płyty piankowe, płyty PVC, tektura falista, a także na materiałach elastycznych, takich jak np. folia, skóra, płótno, papier

_______________________________________________________________________________

Atramenty sublimacyjne SIOEN DIGITAL TRANSFER JET

Atrament kompatybilny z wszystkimi rodzajami głowic Epson: DX4, DX5, DX6, DX7

Wyprodukowany jest z wysokiej jakości barwników zapobiegających migracji kolorów.

Dzięki nano technologii jest idealnym atramentem do zastosowania w drukarkach średnio-formatowych, wykorzystując w pełni ich możliwości. Odpowiednia konsystencja atramentu, szybkie drukowanie i schnięcie, spełnia kryteria produkcji przemysłowej.

Z atramentem Sioen Digital TRANSFERJET można drukować na papierach powlekanych oraz niepowlekanych.

Cechy i zalety

stabilność atramentu

– doskonała zdolność przenoszenia

– wysoka wydajność chromatyczna

– nie powoduje zatykania i wypadania dysz

– bardzo mały rozmiar cząstek dzięki czemu dysze głowicy utrzymywane są w bardzo dobrym stanie

– bardzo dobry czas schnięcia nawet w szybkich trybach druku

– rygorystyczne procedury kontroli dzięki czemu otrzymujemy produkt najwyższej jakości

– wysokie nasycenie kolorystyczne

– przyjazny dla środowiska, nie zawiera alkilofenoloetoksylanu (APE)

Aplikacje

– odpowiedni do zadruku papierów powlekanych oraz niepowlekanych

– idealny do przenoszenia na tkaniny syntetyczne (poliester)

– tkaniny poliestrowe, poliamidowe oraz mieszane tkaniny syntetyczne (min. 80% włókien syntetycznych)

– odzież sportowa, wierzchnia oraz wszelkie miękkie oznakowanie np.: metki, dekoracja wnętrz

Atesty

ISO 9001

Reach

RoHs

EU

_______________________________________________________________________________

kala-Mistral-z-modułem-odcinającym

Laminator Kala Mistral z nowym modułem odcinającym

 Innowacyjna konstrukcja obcinarki umożliwia:
docinanie laminatu do żądanej szerokości jeszcze przed laminowaniem
niezależne ustawianie położenia pojedynczych modułów tnących
góra – obcina laminat przed laminowaniem
dół – rozcina gotowe zalaminowane prace
dołączanie dodatkowych modułów tnących np. 2 moduły odcinające
nadmiar laminatu i 2 moduły rozcinające gotowe prace.
 
 
Obcinarka może być instalowana w starszych modelach laminatorów Kala Mistral i Kala Arkane!
 
_____________________________________________________________________________

Nowa generacja trymerów automatycznych KalaXY II

Nowa, rozbudowana linia trymerów automatycznych KalaXY II obejmuje 3 wersje: KalaXY II, KalaXY II Plus i KalaXY II PRO. Modułowość konstrukcji trymerów umożliwia rozbudowę modelu podstawowego do modelu PRO na każdym etapie eksploatacji. Klient nie musi natychmiast podejmować decyzji o zakupie najbardziej rozbudowanej, a zarazem najdroższej opcji.

Podstawowym modelem nowej linii trymerów jest KalaXY II. Model ten posiada funkcjonalność poprzedniej serii trymerów KalaXY 1650. Nowością jest stabilniejsza obudowa, kółka, oraz co najważniejsze : konstrukcja modułowa – umożliwiająca ewentualną rozbudowę maszyny o nowe elementy, np. do funkcjonalności modelu KalaXY II PLUS lub PRO.

Drugim modelem nowej linii trymerów jest KalaXY II PLUS, który posiada wszystkie cechy modelu podstawowego, a ponadto nowy, elektryczny układ sterowania zespołem noży wzdłużnych. Układ ten zdecydowanie ułatwia korektę cięcia całego ciągu prac w przypadku, gdy źle nawinięty na rolkę materiał zaczyna „pływać” na maszynie.

Trzecim modelem nowej linii trymerów jest KalaXY II PRO. Jest to trymer najbardziej rozbudowany. Posiada funkcje dwóch poprzednich modeli, a ponadto nowy, dodatkowy automatyczny układ kontroli prowadzenia roli materiału. Stosowanie tego układu powoduje, że źle nawinięty materiał będzie automatycznie korygowany w trakcie podawania na maszynę. Specjalny marker umożliwia również kontrolę samego wydruku, niezależnie od jakości nawinięcia zadrukowanego materiału.

______________________________________________________________________________

trymer-Kala-XY-II